Zwrot kosztów leków w ubezpieczeniu zdrowotnym

Zwrot kosztów leków jest rzadko spotykanym świadczeniem w ubezpieczeniu zdrowotnym. Zazwyczaj pakiety medyczne koncentrują się na zapewnieniu podstawowych świadczeń medycznych takich jak wizyty u lekarzy specjalistów, badania diagnostyczne i laboratoryjne czy świadczenia ambulatoryjne. Natomiast są dostępne na rynku pakiety medyczne oferujące niestandardowe świadczenia, między innymi zwrot kosztów leków, stomatologię, protetykę czy nawet ortodoncję.

W przypadku zwrotu kosztu leków stosowanych jest kilka rozwiązań. Świadczenia te zazwyczaj stosowane są w ubezpieczeniach grupowych w pakietach dla kadry zarządzającej. W takim rozwiązaniu ustalony jest limit dla każdego ubezpieczonego albo limit jest ustalony kwotowo w umowie ubezpieczenia (refundacja jest realizowana do wyczerpania przyznanych środków).

W prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym dla klientów indywidualnych również są dostępne pakiety ze zwrotem kosztów leków. Tutaj zazwyczaj ustalony jest limit roczny dla każdego ubezpieczonego (np. 500zł rocznie).

Poznaj ubezpieczenia zdrowotne ze zwrotem kosztów leków – sprawdź prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Zamów oferty pakietów medycznych różnych operatorów w jednym miejscu. Naszym Klientom doradzamy już od 15 lat.

Skontaktujemy się z Tobą w celu określenia indywidualnych potrzeb. Oferty pakietów otrzymasz nawet w 15 minut.