Pakiety medyczne dla firm

Pakiety medyczne dla firm
Rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb

Poszukujesz kompleksowych pakietów medycznych dla swojej firmy? Od lat rozwijamy naszą ofertę, wprowadzając liczne innowacje, które znacznie poszerzyły nasze pakiety medyczne, również te w wersjach podstawowych. Zapewniamy nie tylko indywidualne plany dla pracowników, ale także warianty rodzinne z kompleksowymi świadczeniami związanymi z porodem, prowadzeniem ciąży oraz dostępem do wysokiej jakości opieki pediatrycznej.

Działamy na rynku od 2006 roku. Specjalizujemy się w tworzeniu spersonalizowanych rozwiązań medycznych dla przedsiębiorstw. Naszym celem jest zapewnienie najszerszego zakresu usług i zróżnicowanych wariantów opieki. Jesteśmy znani m.in. z oferowania świadczeń niestandardowych, takich jak pakiety medyczne rozszerzone o stomatologię, protetykę, implanty, opiekę ortodontyczną, zwrot kosztów leków czy psychoterapię.

Nasze rozwiązania oparte są na szerokim dostępie do wysokiej klasy lekarzy specjalistów oraz specjalistycznej diagnostyki. W ramach pakietów pracowniczych możesz objąć ochroną także rodziców oraz dorosłe dzieci, zapewniając im kompleksową opiekę zdrowotną.

Jeśli poszukujesz profesjonalnych i kompleksowych pakietów medycznych dla firmy, które są dopasowane do różnorodnych potrzeb pracowników i ich rodzin, skontaktuj się z nami już dziś. Nasz doświadczony zespół służy pomocą i chętnie omówi z Tobą najlepsze rozwiązania.

Zamów oferty pakietów medycznych różnych operatorów w jednym miejscu. Naszym Klientom doradzamy już od 15 lat.

Skontaktujemy się z Tobą w celu określenia indywidualnych potrzeb. Oferty pakietów otrzymasz nawet w 15 minut.

Poznaj wiele ofert w jednym miejscu – oferta nawet w 15 minut

0
Ponad 30 opcji pakietów medycznych w jednym miejscu
0
Korzystaj z najlepszych prywatnych placówek medycznych w Polsce
0
Dostęp nawet do 41 specjalizacji medycznych
0%
Dedykowany specjalista pomoże sprawnie załatwić formalności

i korzystaj m.in. z placówek
ENEL-MED, Centrum Damiana, Luxmed, Polmed, Scanmed,
Swissmed, Multimed, Promedis i wielu innych

Wiele ofert pakietów medycznych w jednym miejscu
Poznaj najlepsze oferty
 

Wiele ofert pakietów medycznych w jednym miejscu
Poznaj najlepsze oferty

Niewątpliwie program opieki zdrowotnej to komfort i wygoda dla pracowników i pracodawcy. Opieka medyczna jest jednym z najważniejszych czynników świadczących o atrakcyjności miejsca pracy. Badania pokazują, że pracownicy, którzy mają zapewniony pakiet medyczny przez pracodawcę, są bardziej związani z przedsiębiorstwem i mniej skłonni do zmiany miejsca pracy.

Jednną z najważniejszych kwestii związanych z opieką medyczną jest swoboda dostępu do lekarzy i diagnostyki. Warto zatem wybrać takie rozwiązanie, gdzie pakiety medyczne dla firm zostały opracowane z uwzględnieniem potrzeb przedsiębiorstw i ich pracowników. Szczególnie istotną kwestią stają się: poszerzenie zakresu opieki o członków rodzin oraz swobodny dostęp do kompleksowej sieci placówek medycznych w całej Polsce. Dlatego zapewniamy dostęp do nawet 2600 placówek medycznych i stale poszerzamy tę listę. Oferujemy również w ramach usługi assistance lekarskie wizyty domowe.

Pakiety medyczne dla firm

Jak otrzymać oferty pakietów medycznych różnych operatorów?

Kontakt pakiety medyczne

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Zakres pakietów zdrowotnych

Zakres

Ustalimy z Tobą jakiej opieki medycznej oczekujesz

Oferta pakietów medycznych

Oferta

Pierwsze oferty otrzymasz nawet w 15 minut

porównaj najlepsze pakiety medyczne

Korzyści dla Pracodawcy

 • zmniejszenie absencji chorobowej Pracowników,

 • podniesienie wydajności pracy,

 • zwiększenie motywacji Pracowników i zaufania względem firmy,

 • możliwość zaliczenia kosztów prywatnej opieki medycznej do kosztów uzyskania przychodu,

 • większa atrakcyjność pracy w procesie rekrutacji,

 • medycyna pracy (badania wstępne, okresowe i kontrolne).

Korzyści dla Pracowników

 • szybki i łatwy dostęp do świadczeń medycznych,

 • szeroki zakres świadczeń, zapewniający opiekę medyczną w każdej sytuacji,

 • pakiet świadczeń assistance – w przypadku nieprzewidzianych okoliczności,

 • nawet 2600 placówek medycznych w całej Polsce,
 • możliwość objęcia opieką medyczną dzieci, współmałżonków/partnerów.

Dostęp do nawet 2600 prywatnych przychodni

Dostęp do szerokiej sieci placówek – także w dużych miastach – to dla pracowników jeden z kluczowych parametrów pakietu medycznego. Prawdziwy komfort opieki zdrowotnej to oprócz szerokiego zakresu świadczeń także wygoda dostępności przychodni.

Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Twoich Pracowników wiele wariantów pakietów medycznych z zachowaniem indywidualnych oczekiwań. Zapewniamy dostęp do takich sieci jak ENEL-MED, Centrum Damiana, Luxmed, Polmed, Scanmed, Swissmed, Multimed, Promedis i wielu innych.

Jak wybrać pakiet medyczny dla firm?

Pakiety medyczne dla firm - jaki pakiet wybrać? Pakiety medyczne dla firm – jaki pakiet wybrać?

Pakiety medyczne to bardzo popularny w Polsce bonus dla pracowników. Wcale to nie dziwi, ponieważ dają one konkretne korzyści. Z jednej strony pracownicy chcą korzystać z takiego bonusu, z drugiej strony pracodawca buduje mocną relację z pracownikiem oferując naprawdę korzystne rozwiązanie. Pojawia się zatem zasadnicze pytanie: Jaki pakiet warto wybrać? Poświęć kilka minut i przeczytaj ten artykuł do końca. Może zwrócisz uwagę na kwestie, których nie brałeś dotychczas pod uwagę.

Po pierwsze – określ minimalny zakres ochrony

Obecnie na rynku dostępnych jest wielu operatorów opieki medycznej dla firm. Wybór odpowiedniego rozwiązania tylko pozornie wydaje się łatwy. Decydując się na wybór pakietu medycznego dla pracowników warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii:

 • jakie świadczenia medyczne (specjalizacje lekarskie, badania medyczne i inne) koniecznie muszą znaleźć się w pakiecie medycznym dla Twoich pracowników?
 • czy oczekujesz jednego czy kilku wariantów ochrony dla wszystkich pracowników?
 • w jakich miejscowościach przede wszystkim powinny być dostępne placówki medyczne?
 • jaki jest maksymalny budżet miesięczny lub roczny na pakiety medyczne?

Warto zauważyć, że w zależności od branży w jakiej działa podmiot gospodarczy powyższe założenia będą ulegać pewnym modyfikacjom. Z pewnością dla firm, które nie zapewniały jeszcze opieki zdrowotnej dla pracowników, określenie minimalnego zakresu będzie niełatwym zadaniem. Z drugiej jednak strony poświęcony czas przyniesie dużo korzyści w przyszłości.

Jakość i niska cena nie zawsze idą w parze

Bardzo często spotykamy się z sytuacją, że najważniejsza dla pracodawcy jest atrakcyjność składki. Z doświadczenia wiemy, że w perspektywie dłuższego czasu koncentrowanie się tylko na niskiej cenie jest niekorzystne. Dlatego służymy naszym Klientom pomocą na wszystkich etapach wdrażania pakietów medycznych, ze szczególnym określeniem kluczowych aspektów oferty. Mamy wówczas pewność, że zakres ochrony gwarantuje pracownikom i członkom rodzin faktyczny komfort.

Na samym początku przygotowania oferty dobrą praktyką jest właściwe określenie kluczowych aspektów. Dlaczego nie warto pominąć tego etapu? Źle dobrana oferta zniechęca pracownika do korzystania z opieki medycznej. A przecież pracodawcy zależy przede wszystkim na tym, aby pracownik miał faktyczny dostęp do leczenia i był po prostu zdrowy. To najbardziej opłaca się obu stronom.

Warto zaznaczyć również, że pakiety medyczne to najpopularniejsza forma benefitu dla pracowników. Dzieje się tak dlatego, ponieważ taki benefit najlepiej odpowiada na potrzeby pracowników i ich członków rodzin. Dostęp do konsultacji lekarzy specjalistów to komfort i wygoda.

Specjaliści ZdrowotnePlus pomogą przygotować dla Ciebie plan wdrożenia opieki medycznej w firmie.

Jeden, dwa czy wiele wariantów?

Wybór ilości wariantów jest często powiązany z liczebnością grupy pracowników. Zazwyczaj dla grup liczących kilkudziesięciu pracowników można wybrać więcej niż jeden wariant pakietu medycznego. Kilka wariantów ubezpieczenia w ramach jednego przedsiębiorstwa stosuje się powszechnie. Wówczas mamy możliwość zaproponowania szerszej opieki medycznej na przykład dla kadry kierowniczej i kluczowych stanowisk. W ostatnich latach obserwujemy nową tendencję coraz popularniejszą także w Polsce. Mianowicie pracodawcy wybierają dla wszystkich pracowników jeden wariant o szerokim zakresie, do tej pory zarezerwowany tylko dla kadry managerskiej.

W przypadku dużych zakładów pracy mogą zostać opracowane także warianty specjalne oraz wiele wariantów standardowych. Generalnie dla grup od 100 pracowników warianty ochrony są „szyte na miarę”.

Placówki medyczne, czyli gdzie mogę się leczyć?

Dostęp do placówek medycznych, to obok zakresu świadczeń, najważniejszy parametr każdej oferty. Podczas gdy jeszcze dziesięć lat temu pracodawcy nie przywiązywali tak dużej uwagi do jakości i dostępności placówek, to obecnie tendencja ta uległa zmianie. Dzisiaj duża ilość placówek w całym kraju to istotny element oferty. Zakłady pracy oczekują dla swoich pracowników wygody dostępu do świadczeń nie tylko w dużych aglomeracjach, ale także w mniejszych miejscowościach.

W ramach programu opieki zdrowotnej pracownicy otrzymują dostęp do minimum 800 placówek w Polsce. Są jednak pakiety, gdzie będziemy mieli możliwość korzystania nawet z ponad 3000 placówek. I dosyć istotna uwaga – liczba dostępnych placówek nie zawsze jest ściśle powiązana z wysokością składki (czyli wyższa składka niekoniecznie zapewnia dostęp do większej liczby przychodni)!

Wiodące sieci medyczne w Polsce to między innymi ENEL-MED, Centrum Medyczne Damiana, Luxmed, Polmed, Scanmed, Swissmed, Multimed czy Promedis. Jednak w zależności od rodzaju oferty w dużych aglomeracjach dostęp do sieci medycznych może być znacznie zróżnicowany. W jednych ofertach można korzystać z większości największych sieci medycznych, a w innych może być dostęp tylko do jednej. Warto zwrócić na to uwagę przy porównywaniu zakresu świadczeń medycznych.

Świadczenia zdrowotne w pakietach medycznych

Zakres świadczeń medycznych określa faktyczny charakter poszczególnych pakietów. Podczas gdy standardem jest dostęp do lekarzy specjalistów oraz badań diagnostycznych i laboratoryjnych, warto spojrzeć także na szersze warianty. W najtańszych pakietach dostępna jest mniejsza liczba specjalizacji lekarskich i innych świadczeń. Pakiety mają bardzo zróżnicowany zakres. Można wybierać od podstawowej ochrony po niezwykle rozbudowane warianty z rehabilitacją czy stomatologią bez limitów. Oczywiście im szerszy zakres ochrony, tym wyższa będzie składka za każdego pracownika.

Jakie świadczenia mogą znajdować się w pakietach medycznych?

Świadczenia medyczne Typy świadczeń
Dostęp do lekarzy specjalistów bez limitów i bez skierowań dostęp nawet do 32 specjalizacji medycznych w placówkach w całym kraju
Badania laboratoryjne bez limitów m.in. badania krwi, moczu, kału, hormonalne, markery nowotworowe, cytologia, przeciwciała, witaminy
Badania diagnostyczne bez limitów m.in. tomografia komputerowa z kontrastem, rezonans magnetyczny z kontrastem, RTG, USG, USG ciąży, Doppler, Holter, ECHO serca, EKG, EEG, EMG, gastroskopia, kolonoskopia, rektoskopia, sigmoidoskopia, spirometria, mammografia
Zabiegi ambulatoryjne
Testy alergiczne skórne i z krwi
Szczepienia ochronne m.in. szczepienie przeciw grypie, WZW
Rehabilitacja bez limitów m.in. magnetoterapia, masaż leczniczy, inhalacje, kinezyterapia
Stomatologia bez limitów m.in. leczenie zachowawcze, estetyka stomatologiczna, leczenie kanałowe – endodoncja, chirurgia, RTG, pantomogram
Ortodoncja stomatologiczna
Protetyka stomatologiczna m.in. wkłady koronowo–korzeniowe, korony, protezy, implanty
Profilaktyka medyczna
Środki pomocnicze sprzęty rehabilitacyjne m.in. wózki medyczne, kule, ortezy, protezy
Świadczenia szpitalne
Wizyty domowe
Assistance Medyczny m.in. lekarskie wizyty domowe, dostarczenie leków, rehabilitacja, transport medyczny, sprzęt rehabilitacyjny

Jak umówić się do lekarza i na badania?

Z jednej strony operatorzy medyczni dostarczają nam szeroki dostęp do placówek medycznych, z drugiej strony zapewniają wygodny standard umawiania wizyt.  Podstawowym sposobem umawiania świadczeń są infolinie medyczne czynne zazwyczaj całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Z pewnością infolinie medyczne są najpopularniejszym kanałem kontaktu. Niektórzy operatorzy zapewniają również dostęp poprzez rejestrację online, aplikacje mobilne na smartfony czy wysyłając SMS.

W związku z tym należy zwrócić uwagę na istotną sprawę – tylko kilku operatorów daje możliwość umówienia się bezpośrednio w jednej z wielu dostępnych placówek. Najczęściej wizyty musimy rezerwować za pośrednictwem infolinii medycznej. Warto zaznaczyć, że nasze ubezpieczenie nie pokryje wizyty lekarskiej czy badania, jeżeli operator wymaga rejestracji przez infolinię, a my umówimy wizytę bezpośrednio w placówce medycznej.

Ze względu na różne zasady umawiania wizyt i badań pamiętaj, aby jako Pracodawca szczegółowo poinformować ubezpieczone osoby o zakresie opieki oraz procedurach realizacji świadczeń. Dlatego realizujemy spotkania z pracownikami, aby podzielić się praktyczną wiedzą jak umawiać wizyty i badania lekarskie.

Jaki pakiet wybrać?

Odpowiedź na pytanie “jaki pakiet medyczny wybrać?” nie jest łatwym zadaniem. Z pewnością prywatna opieka medyczna dla pracowników i członków ich rodzin to jeden z najlepszych bonusów pozapłacowych. Dodatkowo, ze względu na obecną sytuację sanitarną, inwestowanie przez pracodawcę w zdrowie, po prostu się opłaca. Chętnie pomożemy przy wyborze i wdrożeniu pakietu medycznego spełniającego oczekiwania pracodawcy, ale także pracowników.