Ubezpieczenie zdrowotne, pakiety medyczne – czym są?

Ubezpieczenie zdrowotne jest pakietem świadczeń medycznych, do których ma dostęp ubezpieczony w ramach stałej miesięcznej składki. Ubezpieczenia medyczne w Polsce pojawiły się w latach 90. ubiegłego wieku, początkowo wyłącznie jako oferta dla pracowników przedsiębiorstw. Z czasem ubezpieczenia zdrowotne mogli również nabywać klienci indywidualni.

Pomimo obecności ubezpieczeń zdrowotnych od ponad 20 lat na rynku nadal wielu klientów nie wie o takich polisach lub myli je z ubezpieczeniami na życie.

W większości ofert dostępnych na rynku ubezpieczenia składają się z gotowych pakietów medycznych, które wybiera klient. Poszczególne pakiety usługodawców różnią się zakresem świadczeń medycznych. W najwyższych pakietach można korzystać z takich świadczeń jak rehabilitacja, stomatologia, protetyka czy zwrot kosztów leków.

Nieodzownym elementem związanym z ubezpieczeniami zdrowotnymi jest dostęp do prywatnych placówek medycznych, wśród których mogą znajdować się między innymi ENEL-MED, Centrum Damiana, Swissmed, Luxmed, Multimed i wiele innych. Wowczas dostęp do tych placówek jest nielimitowany w ramach danego pakietu medycznego.

Wiele pakietów medycznych znajdziesz w naszej ofercie – kliknij tutaj.

Zamów oferty pakietów medycznych różnych operatorów w jednym miejscu. Naszym Klientom doradzamy już od 15 lat.

Skontaktujemy się z Tobą w celu określenia indywidualnych potrzeb. Oferty pakietów otrzymasz nawet w 15 minut.