Medycyna pracy dla Firm – ponad 400 placówek w Polsce

Zapewniamy kompleksową ofertę w obszarze jakim jest Medycyna Pracy dla firm w Polsce – dysponujemy ponad 400 placówkami na terenie kraju. Nasza oferta Medycyny Pracy obejmuje szeroki zakres usług profilaktycznych, w tym badania wstępne, okresowe oraz kontrolne. Dodatkowo, nasi lekarze Medycyny Pracy biorą udział w komisjach BHP, a także podejmują działania prewencyjne związane z narażeniami zawodowymi. Przeprowadzamy wizytacje stanowisk pracy oraz udzielamy porad dotyczących chorób zawodowych.

Wybierając naszą ofertę otrzymasz jako Pracodawca dostęp do wielofunkcyjnej Platformy Medycyny Pracy, dzięki której zyskasz:

  • kontrolę nad procesem realizacji badań medycyny pracy,
  • jasne i przejrzyste procedury kierowania Pracowników na badania,
  • pełną bazę pracowników w systemie oraz kompleksową informację na temat umówionych świadczeń.

Warto podkreślić, że nasze rozwiązania umożliwiają objęcie Pracowników cyklicznymi badaniami profilaktycznymi oraz uczestnictwo w programach zdrowotnych, szkoleniach z pierwszej pomocy. Dzięki temu możliwe jest skuteczne zapobieganie wielu chorobom i wypadkom, a nawet skrócenie czasu leczenia.

Jeśli szukasz rzetelnego partnera do spraw medycyny pracy, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Zaufaj naszemu doświadczeniu i profesjonalizmowi – przekonaj się, jak możemy zadbać o zdrowie Twoich Pracowników i efektywność działania Twojej firmy. Skontaktuj się z nami już dziś!

Medycyna Pracy oferta dla firm

Termin umówienia badań z zakresu medycyny pracy

  • maksymalnie do 3 dni roboczych od dnia zgłoszenia w przypadku stanowisk bez narażeń,
  • maksymalnie do 5 dni roboczych od dnia zgłoszenia w przypadku stanowisk z narażeniami.

Termin realizacji badań z zakresu medycyny pracy

  • 1 dzień roboczy w przypadku stanowiska bez narażeń,
  • maksymalnie 3 dni robocze w przypadku stanowisk z narażeniami.

Poznaj ofertę Medycyny Pracy z dostępem
do ponad 400 placówek w Polsce.

Oferty otrzymasz nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz lub zadzwoń 22 292 49 49

Przykładowa oferta medycyny pracy – cennik

Rodzaj świadczenia medycznego w ramach Medycyny Pracy Ceny badań
wykonywanych w Centrach Medycznych Polmed
(bez Warszawy)
Ceny badań
w Warszawie
Ceny badań
wykonywanych u Partnera Medycznego Polmed
w Warszawie
Ceny badań
wykonywanych u Partnera Medyczego Polmed
Badania profilaktyczne wraz z wydaniem orzeczenia 110 zł 150 zł 180 zł 150 zł
Badanie okulistyczne przez Lekarza Medycyny Pracy 79 zł 90 zł 110 zł 90 zł
Badanie laryngologiczne przez Lekarza Medycyny Pracy 79 zł 90 zł 110 zł 90 zł
Badanie neurologiczne przez Lekarza Medycyny Pracy 79 zł 90 zł 110 zł 90 zł
Konsultacja okulistyczna – wymagane ze względu na określone narażenia 110 zł 140 zł 180 zł 140 zł
Konsultacja neurologiczna – wymagane ze względu na określone narażenia 110 zł 140 zł 180 zł 140 zł
Konsultacja laryngologiczna – wymagane ze względu na określone narażenia 110 zł 140 zł 180 zł 140 zł
Zdjęcie RTG 50 zł 55 zł 85 zł 70 zł
Audiometria tonalna 40 zł 45 zł 80 zł 60 zł
Badanie spirometryczne 45 zł 60 zł 85 zł 60 zł
Elektrokardiogram 40 zł 50 zł 80 zł 50 zł
Badanie sprawności psychoruchowej (dotyczy pracowników obsługujących wózki widłowe, maszyny w ruchu itp.) 140 zł 150 zł 160 zł 160 zł
Badanie psychologiczne dla osób ubiegających się
o uprawnienia do kierowania pojazdem i kierowców (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców (Dz.U. z 2022 r. poz. 2503) )
150 zł 150 zł 150 zł 150 zł
Badanie lekarskie dla osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdem i kierowców (bez badania psychologicznego i bez badań specjalistycznych) 200 zł 200 zł 200 zł 200 zł
Badanie pełnej sprawności psychoruchowej + widzenie zmierzchowe + zjawisko olśnienia (dotyczy pracowników kierujących samochodami służbowymi kat. B nie zatrudnionych na stanowiskach kierowcy) 140 zł 150 zł 160 zł 160 zł
Badanie lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych wraz z wydaniem zaświadczenia 99 zł 130 zł 140 zł 140 zł
Badanie kału w kierunku nosicielstwa Salmonella i Shigella (3 ozn.) 220 zł 220 zł 230 zł 230 zł

W ramach jednej umowy możesz kierować pracowników na Medycynę Pracy nawet w 400 miejscowościach

Białystok
Bielsko Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa

Gdańsk
Gdynia
Gorzów Wielkopolski
Katowice

Kielce

Koszalin
Kraków
Lublin
Łódź

Opole

Piła
Piotrków Trybunalski
Płock

Radom
Rzeszów

Szczecin
Toruń

Warszawa
Wrocław

Medycyna Pracy – obowiązki spoczywające na pracodawcy

Medycyna Pracy jest istotnym obszarem działalności dla każdego pracodawcy, który ma obowiązek dbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników. W Polsce, zgodnie z przepisami prawa pracy, pracodawcy mają szereg obowiązków związanych z zapewnieniem odpowiedniej opieki medycznej dla swoich pracowników. Oto niektóre z kluczowych obowiązków spoczywających na pracodawcy w zakresie Medycyny Pracy:

  1. Przeprowadzenie badań wstępnych: Pracodawca musi zapewnić badania wstępne dla każdego nowo zatrudnionego pracownika przed rozpoczęciem wykonywania pracy. Badania te pozwalają na ocenę stanu zdrowia pracownika w kontekście wykonywanych obowiązków zawodowych.
  2. Regularne badania okresowe: Pracodawca ma obowiązek organizować regularne badania okresowe dla pracowników, które pozwalają monitorować ich stan zdrowia w trakcie wykonywania pracy. Częstotliwość takich badań zależy od rodzaju pracy i specyfiki stanowiska.
  3. Kontrolne badania: Jeśli pracownikowi zostanie postawiona diagnoza lub wystąpią zmiany w jego zdrowiu, pracodawca może być zobowiązany do przeprowadzenia badań kontrolnych, aby ocenić skuteczność leczenia lub dostosować warunki pracy.
  4. Prowadzenie dokumentacji: Pracodawca musi prowadzić odpowiednią dokumentację związaną z Medycyną Pracy, taką jak wyniki badań, protokoły komisji BHP, zaświadczenia lekarskie itp.
  5. Organizacja udziału lekarza Medycyny Pracy w komisjach BHP: Lekarz Medycyny Pracy może uczestniczyć w komisjach BHP, które zajmują się oceną ryzyka zawodowego i ustalaniem odpowiednich środków ochrony.
  6. Prewencja narażenia zawodowego: Pracodawca powinien podejmować działania prewencyjne mające na celu minimalizację ryzyka narażenia pracowników na szkodliwe czynniki zawodowe.

Zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej z zakresu Medycyny Pracy to nie tylko obowiązek prawny, ale również dbałość o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników, co może wpływać na efektywność pracy i redukcję absencji z powodu chorób zawodowych. Dlatego ważne jest, aby pracodawcy stosowali się do wymogów dotyczących Medycyny Pracy i zapewniali swoim pracownikom odpowiednie warunki pracy oraz opiekę medyczną.

Jak często pracownik powinien przechodzić badania Medycyny Pracy?

Ważną kwestią w kontekście zdrowia i bezpieczeństwa pracowników jest regularne poddawanie ich badaniom z zakresu Medycyny Pracy. Wielu pracodawców zadaje sobie pytanie, jak często należy wysyłać pracowników na tego rodzaju badania, aby zapewnić odpowiednią opiekę medyczną i minimalizować ryzyko chorób zawodowych. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Częstotliwość badań okresowych zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj wykonywanej pracy, wystawienie na niebezpieczne czynniki czy stan zdrowia pracownika.

Jednym z kluczowych wytycznych jest zgodność z obowiązującymi przepisami prawa pracy. Zgodnie z Kodeksem Pracy w Polsce, pracodawcy mają obowiązek organizować badania okresowe w przypadku pracowników narażonych na działanie szkodliwych czynników zawodowych lub wykonywania pracy w szczególnych warunkach, które mogą wpływać na stan zdrowia. Częstotliwość takich badań jest określana w oparciu o przepisy rozporządzeń ministra właściwego do spraw pracy i polityki społecznej.

Warto podkreślić, że częstotliwość badań okresowych może być różna w zależności od branży i charakteru pracy. Przykładowo, dla pracowników narażonych na hałas lub substancje chemiczne, badania mogą być wymagane co rok, podczas gdy dla pracowników wykonujących prace biurowe mogą być wystarczające co 2-3 lata.

Nie tylko przepisy prawne, ale również wytyczne Narodowego Funduszu Zdrowia czy rozporządzenia ministerialne mogą wpływać na określenie częstotliwości badań medycyny pracy. Warto zauważyć, że pracodawcy mają również obowiązek organizowania badań kontrolnych, jeśli pracownikowi zostanie postawiona diagnoza lub jeśli wystąpią zmiany w jego zdrowiu, które mogą mieć związek z wykonywaną pracą.

Medycyna pracy dla firm